24 December 2016

CHOINKA, PIERNIKI I TEN NAJWAŻNIEJSZY


W całym domu pachnie już piernikami, cynamonem, choinką. Światełko z Betlejem tli się na kominku, a z głośników radia od samego rana sączą się przyjemne melodie świątecznych piosenek, na facebook'u roi się od postów typu "Wesołych Świąt i udanego Sylwestra!" .Istny bożonarodzeniowy klimat. Jeszcze tylko ostatnie przygotowania i można zacząć świętowanie. 
Słodki i beztroski jest ten obraz Bożego Narodzenia, chociaż poprzedzony wyścigiem do kas sklepowych i krzątaniem się od świtu do nocy, próbując ogarnąć jakoś dom. Wszyscy stajemy się posłańcami hasła : "Bądźmy dobrzy! Święta to czas radości, odpoczynku, czas spędzony z rodziną!" . Tak, to piękne hasła. Tylko nie traćmy przy tym prawdziwej istoty świąt Bożego Narodzenia!
Pamiętajmy o tym, że te święta to nie tylko konsumpcyjny trick marketingowy, to nie tylko czas, kiedy oddychasz z ulgą i mówisz "super, kilka dni wolnego, można nic nie robić". Święta to właśnie ten czas, kiedy robisz rachunek swojego życia, postanawiasz się zmienić, być jeszcze lepszym człowiekiem i odnaleźć drogę do Boga, który jest w tym czasie najważniejszy. Nie zapominajmy o cieple domowym, o spotkaniach z rodziną, o szczerych, płynących prosto z serca życzeniach, nie "wyklepanych formułkach, by mieć święty spokój", nie zapominajmy o tym, że to czas, kiedy Jezus ma narodzić się w każdym z nas. On chce być jak najbliżej nas, kocha mnie i Ciebie tak bardzo, że stał się zwykłym, bezbronnym człowiekiem, bo chciał dzielić z nami ziemskie życie. To bardzo piękny gest i najpiękniejsze wyznanie miłości. Bądźmy otwarci na Boga, który przychodzi do nas i pragnie radować się razem z nami. Zaprośmy Go o naszych stołów dzisiaj, a potem rozejdźmy się do swoich rodzin, wspólnot, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i głośmy każdemu, że Bóg jest z nami. 
Tego Wam kochani życzę. Byście odnaleźli w te święta spokój, by towarzyszył wam na każdym kroku, byście umieli cieszyć się drobnymi rzeczami. By uśmiech gościł na Waszych twarzach, żeby ogarnęła Was radość. By był to czas dla Was błogosławiony, żeby Bóg codziennie rodził się w Waszych sercach. 
Wesołych Świąt! :) 2 comments:

  1. Pięknie to ujęłaś:) Dobrze że są tacy ludzie jak Ty którzy znają i głoszą prawdziwe przesłanie tych Świąt :) Cóż, pragnę życzyć Ci tego samego, dużo zdrowia dla Ciebie i Twojej rodziny (a najlepiej i Całemu Światu bo to jest najważniejsze :)) I przede wszystkim wytrwałości i niezłomności w nadchodzącym roku :) Niech Światło będzie z nami!

    ReplyDelete